אסנת רותם

16.1.1943 – 5.6.2015

בת זוג ליורם, אם לעמרי, טלי, ניצן וחן.

נולדה בקיבוץ עמיר ב-16.1.1943, נפטרה ב-5.6.2015.

קבורה בחלקה המזרחית בבית הקברות בקיבוץ שמיר.

אסנת – חברתנו היקרה, אשתו של יורם, אמא של עמרי, טלי, ניצן וחן, סבתא אוהבת וכלה של טובה בת המאה – הלכה מאתנו במפתיע. כל כך במפתיע עד שהמילים “אסנת נפטרה” אינן מצליחות בכלל לעלות על הלשון ולהתגבש לכלל מחשבה ברורה. אסנת נפטרה!? איך?! למה!? הלא רק לפני כמה ימים ראינו אותה, והיא חזקה ואופטימית כדרכה. וכבר אנחנו כאן בבית הקברות, מדברים בלשון עבר על מי שכל-כך חייה אתנו עדיין…

אסנת נולדה בעמיר, להוריה רחל ולוי אשדי. היא התחנכה במוסד החינוכי בעמיר, שם הכירה את יורם. בשנת 1965 נישאה לו ועברה להתגורר בשמיר. כאן נולדו עמרי, טלי, ניצן וחן, וכאן בנו יורם ואסנת בית ומשפחה גדולה וגדלה.

אסנת עבדה בבתי הילדים, כמטפלת של חברות נוער, במחסן הבגדים וכמטפלת/מחנכת בעינות ירדן. ב-1998 הצטרפה לצוות המרפאה כמזכירה רפואית, תפקיד שמילאה לצד ניהול מחסן הבגדים. תפקידיה הרבים בקהילה, ואופייה המתעניין והמעורב, עשו אותה לידידתם של רבים. היא הייתה מוקפת בחברים וחברות, בני כל הגילים, שעקבו בחיוך אחר תהליך ההפיכה שלה ושל יורם לראשי בית האב הגדול בשמיר. הקלנועית המשפחתית רשמה קילומטרז’ים רבים של הסעות נכדים, וכסבתא של המון נכדים היא הייתה בת-בית בכל בתי הילדים, אהובה ומוערכת על ידי צוותי החינוך.

ליורם, לטובה, לילדים ולנכדים – אנחנו אתכם ביום הקשה הזה, וכמוכם אנחנו מתקשים לעכל ולהבין את לכתה של אסנת. היא תחסר לנו מאד מאד.

יהי זכרה ברוך ומנוחתה עדן.

מירב

התחברות אל האתר
דילוג לתוכן